Neurologopedia

Czas trwania:
2 lub 3 semestry*, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania

*zobacz opis kierunku

Koszt studiów:
3000 zł za semestr + oraz opłata rekrutacyjna

Dokumenty rekrutacyjne:
– kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia
– formularz zgłoszeniowy – kliknij, żeby pobrać

Rekrutacja

Kliknij poniższy przycisk by zarezerwować miejsce na studiach. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i zajmie się formalnościami. Rezerwacja jest bezpłatna i można ją odwołać w dowolnym momencie.

Studia podyplomowe kwalifikacyjne w zakresie „Neurologopedii”, skierowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku logopedia, pedagogicznych o specjalności logopedia lub 4-semestralnych studiów podyplomowych z zakresu logopedii.

Dla absolwentów 3-semestralnych studiów podyplomowych z logopedii możliwe jest zorganizowanie semestru z uzupełnieniem treści z obszaru logopedii klinicznej (studia 3 semestralne).

Słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu pracy z dziećmi jak również z pacjentami dorosłymi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, zaburzeniami płynności mówienia, z dysfunkcjami rozwojowymi oraz trudnościami w komunikowaniu się. 

Absolwent będzie przygotowany do podejmowania działań profilaktycznych, diagnostycznych i terapeutycznych w placówkach ochrony zdrowia takich jak: szpitale, przychodnie, ośrodki rehabilitacyjne oraz placówkach oświatowych. Celem studiów podyplomowych jest podniesienie poziomu wiedzy o zagadnienia z dziedziny neurologicznej i psychiatrycznej w pracy z pacjentami wymagającymi zgłębionego i bardziej specjalistycznego podejścia w przebiegu wielu chorób neurodegeneracyjnych oraz uszkodzeń wrodzonych lub nabytych OUN. 

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyk w wymiarze 120 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani specjaliści, praktycy, którzy na co dzień diagnozują oraz prowadzą terapie pacjentów. To także wykwalifikowani wykładowcy współpracujący z Uczelnią od wielu lat, którzy dzielą się swoją teoretyczną jak i praktyczną wiedzą.

Czas trwania:

2 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość e-learning) dla absolwentów studiów magisterskich na kierunku logopedia, pedagogicznych o specjalności logopedia lub 4-semestralnych studiów podyplomowych z zakresu logopedii

3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość e-learning) dla absolwentów 3-semestralnych studiów podyplomowych z logopedii.

Program studiów podyplomowych:

I moduł:

1. Podstawy psychologii klinicznej i rozwoju człowieka

2. Podstawowy anatomii i fizjologii OUN człowieka

3. Podstawy psychiatrii

4. Choroby neurologiczne

5. Wprowadzenie do neurologopedii

6. Diagnoza neurologopedyczna

7. Mutyzm

8. Wczesna interwencja logopedyczna

II moduł: 

Praktyki zawodowe 60 godzin

III moduł:

1. Afazja

2. Dysfagia

3. Dyzartria

4. Diagnoza i terapia neurologopedyczna osób w spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera

5. Diagnoza i terapia neurologopedyczna osób z dziecięcym porażeniem mózgowym

6. Diagnoza i terapia neurologopedyczna osób z zespołami wad wrodzonych

7. Jąkanie

8. AAC